Jakub Walczyk

Biogramy

Edukator, animator i badacz kultury. Koordynator Centrum Praktyk Edukacyjnych w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Doktorant w Instytucie Kulturoznawstwa UAM, na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu uczy przedmiotów z zakresu kultury audiowizualnej. Od 2013 roku związany z Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, w którym kolektywnie programuje działania edukacyjne (Dwulatka. Szkoła Praktyk Animacyjnych, Zamkowy Narzędziownik, Poznański Program Edukacji Kulturowej). Współkoordynator I edycji programu Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska! oraz III NieKongresu Animatorów Kultury. Kurator oraz pomysłodawca cyklu filmowego Obrazy Wrażliwe. Bada postulaty, praktyki i strategie programowe instytucji kultury i sztuki, projekty partycypacyjne, sposoby pracy ze społecznościami lokalnymi oraz interesuje się edukacją kulturową i animacją społeczno-kulturową. Angażuje się w badania społeczne (Olimpia. Społeczne Miejsce Kultury, Nowa Masztalarska). Absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz produkcji filmowej i telewizyjnej w łódzkiej Szkole Filmowej.

W „Szkole patrzenia” brał udział w zjazdach i zrealizował autorskie działanie.